Nebula'da Staj

 
 
NEBULA ailesi olarak mühendisliğin yalnızca üniversite sıralarında öğrenilmediğinin bilincindeyiz. Bu nedenle her yıl yaz dönemlerinde stajyer öğrenci kabul ediyoruz. Belirli sayıda stajyer kabul edebildiğimiz için adayları bir ön eleme tabi tutmak zorundayız. Ön eleme sonucunda görüşmeye çağrılan adaylara Mayıs ayı sonunda e-posta ile duyuru yapılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adayların kısa özgeçmişlerini bilgi@nyt.com.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Yazılım, bilgisayar, elektrik-elektronik, elektronik mühendisliği bölümlerinde okumakta olan öğrencilere öncelik veriyoruz. Diğer bölümlerde okuyan mühendis adaylarımızın bu kararı anlayışla karşılayacağını ümit ediyoruz.
Üniversite stajyerleri için İnsan Kaynakları bölümüne yapılacak olan başvurular, Mart ayında başlar ve Mayıs ayında sonlandırılır. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmez. İlgili dönemin sonunda öğrenciler staj/bölüm tercihlerine göre gruplandırılır. Gelen başvurular üzerinden staja uygun görülen öğrenciler ile staj öncesinde kısa görüşmeler yapılır bu görüşmeler sonucunda staj durumu kesinleşen öğrenciler belirlenen staj başlangıç tarihlerinde stajlarına başlarlar. Üniversite staj dönemi Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül ayları arasında gerçekleşir.
Zorunlu meslek lisesi stajyer başvuruları Mayıs ayı ile Ağustos ayı arasında kabul edilir ve okul dönemi olan Eylül-Haziran ayları içinde gerçekleştirilir. NEBULA'da staj yapacak olan öğrencilerin meslek eğitim sözleşmeleri ilgili okullardan, en geç Eylül ayı eğitim öğretim yılı başlangıç haftası içinde İnsan Kaynakları bölümüne ulaştırılarak staj süreci başlatılır.